Trzy przykazania prawdziwego mężczyzny

Dariusz Młynarski

14 października 2013

Dnia pewnego na Facebooku portal FacetPo40, który czasami czytuję ogłosił konkurs organizowany wspólnie z producentem ekskluzywnych koszul. Polegało to na tym, aby napisać „3 przykazania prawdziwego mężczyzny” oraz wysłać do redakcji. Jakoś mnie naszło wieczorem kilka dni później, siadłem ze szklaneczką niezłej whisky i napisałem takie oto trzy punkty:

Bądź odpowiedzialny

Jesteś „współodpowiedzialny” za każdą sytuację życiową, której jesteś uczestnikiem. Dbaj o to, aby Twój wkład w tę sytuację był pozytywny.

Dawaj wartość

Znajdź zajęcia (zawodowe i pozazawodowe), które będzie Cię kręcić na tyle, by zawsze ciągnęło Cię do rozwoju. Takie, które dają jakąś pozytywną wartość nie tylko Tobie samemu, ale też ludziom dookoła, a nawet całemu światu.

Dbaj o siebie

Sam dla siebie i dla wszystkich ludzi dookoła Ciebie jesteś potrzebny jako osoba zdrowa, pełna życia, wolna od problemów, które obciążałyby świat. Światu potrzebni są ludzie rozwijający go, problemów jest i tak dość.
Jakież było moje zaskoczenie, gdy kilka dni później otrzymałem maila informującego mnie, iż zostałem  laureatem wspomnianego wyżej konkursu! Jak wam się podobają moje „przykazania prawdziwego mężczyzny”?

Autor: Dariusz Młynarski

Cześć! Jestem przedsiębiorcą, sprzedaję skuteczne produkty dla zdrowia i urody i pomagam budować biznesy w naszej branży. Dzielę się tym, co działa!

Wpisy powiązane

[Motywacja] Refleksja po pięćdziesiątce

[Motywacja] Refleksja po pięćdziesiątce

Czołem! Dedykuję niniejszy wpis ludkom po 40-ce, którzy jeszcze nie osiągnęli w życiu tego, co się zamarzyło do tej pory, a jednocześnie, z jakiegoś powodu, nie walczą o to, bo potrzebna jest jakaś magiczna, jeszcze nie odkryta motywacja. Kolejne urodziny I kolejne w...

Wspaniały rok 2017. A jak u Ciebie?

Wspaniały rok 2017. A jak u Ciebie?

Tak, wiem, aktualnie mnóstwo ludzi pisze o swoich świąteczno-noworocznych przemyśleniach i może być tak, że już Ci się nie chce czytać kolejnego dzieła literatury potocznej z tej serii. Niestety, moje życzenia noworoczne dla Ciebie znajdziesz dopiero pod...

Komentarze

0 Komentarzy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Produkty w koszyku