"Nie pasuje mi ten produkt"

Dariusz Młynarski

10 maja 2011

Tak się składa, że w moim projekcie biznesowym numer jeden mamy do czynienia z branżą wellness. Produkty będące tutaj w dystrybucji to między innymi kosmetyki oraz dodatki żywieniowe. Bywa, że osoby, które spotykam na swej drodze mają właściwie jedną poważną obiekcję, która powstrzymuje ich przed podjęciem współpracy. Obiekcja ta brzmi: „nie widzę się w branży kosmetycznej” lub „nie pasuje mi taka kategoria produktów” albo podobnie. Jest na to sposób.
Przede wszystkim przyjrzyj się CAŁOŚCIOWO projektowi biznesowemu, który rozpatrujesz. Produkty lub usługi, które istnieją w danym biznesie są ważne, ale są jednym z wielu elementów.
Osobom, którym podoba się moja propozycja, okazja współpracy w szerszym ujęciu, ale mają mentalny kłopot pod tytułem „nie pasuje mi ten produkt” zadaję pytanie:
„Wyobraź sobie, że jesteś zawodowym marketingowcem i masz kontrakt związany z marketingiem określonego produktu, za duże pieniądze. Rozważ, czy w takim układzie byś się tym zajął?”
Najczęściej odpowiedź brzmi: tak. Gdybyś miał kontrakt na rozwój rynku dla firmy X sprzedającej produkty Y po prostu pracowałbyś za pieniądze. Czy szef marketingu sieci aptek musi zjadać wszystkie swoje produkty? Czy dyrektor działu handlowego fabryki sprzętu sportowego musi uprawiać sport?
Myślę, że mnie rozumiesz.
W branży marketingu sieciowego jesteś MARKETINGOWCEM, który rozwija RYNEK dla PRODUKTU lub USŁUGI robiąc to W ZAMIAN ZA WYNAGRODZENIE. Masz w dodatku bardziej komfortową sytuację, niż większość „normalnych” marketingowców, z kilku przyczyn:

  • Produkty i usługi z którymi masz do czynienia najczęściej pochodzą z wysokiej półki jakościowej. Nie musisz się obawiać, o to, że ktoś będzie miał Ci za złe, iż kupił w Twojej firmie zły produkt. Możesz zatem z czystym sumieniem być ambasadorem produktu.
  • „Kontrakt” masz sam ze sobą, a kwota w nim widniejąca jako Twoje wynagrodzenie zależy głównie od Ciebie samego.

Podziel się tą refleksją ze znajomymi na Facebooku i innych portalach społecznościowych.

0
Produkty w koszyku